Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci?

„Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” – głosi znana dziecięca piosenka, zachęcając najmłodszych do dbania o zęby. W wielu przypadkach trudno przekonać syna czy córkę do regularnego używania szczoteczki. Dzieci traktują ten zabieg jak zło konieczne, a gdy już myją zęby, robią to niedokładnie, co skutkuje rozwojem próchnicy. Oprócz samych chęci, kluczowe znaczenie w przypadku dbania o higienę jamy ustnej ma szczoteczka.

Klasyczna szczoteczka

Klasyczne szczoteczki, nazywane manualnymi, powoli odchodzą w zapomnienie, choć nadal mają wielu gorących zwolenników. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się bowiem modele elektryczne, które – jak zapewniają producenci – charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością. Czy to prawda? Tak, ale pod warunkiem, że rzeczywiście wybierzemy dobry model szczoteczki, a nie najtańszą wersję, która nie robi nic ponad delikatne poruszanie główką. Aby efektywnie umyć zęby, szczoteczka powinna zapewniać znacznie więcej.

Podstawowe modele szczoteczek elektrycznych różnią się od siebie ilością ruchów końcówki myjącej. Im więcej, tym lepiej. Wybierając szczoteczkę dla dzieci, zdecydujcie się na wysokiej jakości model, w którego zakupie pomoże pożyczka online. Pamiętajcie też o dopasowaniu rodzaju końcówek, w zależności od indywidualnych preferencji dziecka, a także ewentualnych problemów z uzębieniem, jakie ma. Miękkie końcówki polecane są przede wszystkim tym osobom, które borykają się z krwawieniem dziąseł.

Nowoczesne szczoteczki elektryczne

Na rynku spotkacie także szeroką ofertę szczoteczek sonicznych. To idealne rozwiązanie dla maluchów, szczególnie jeśli nie potrafią samodzielnie dokładnie wyszorować zębów. Szczoteczki te charakteryzują się bardzo szybkimi ruchami końcówki myjącej, co gwarantuje efektywne usuwanie osadu oraz kamienia nazębnego. W konsekwencji zęby są dokładnie wyczyszczone, a tym samym ryzyko wystąpienia próchnicy znacząco spada. Co więcej, modele soniczne wyposażone są w kilka programów automatyzujących proces mycia.

Dla dzieci, które są zwolennikami nowoczesnych technologii, warto wybrać modele łączące się za pomocą Bluetooth ze specjalną aplikacją, która informuje o czasie mycia, przyznając maluchom wirtualne punkty i medale za zdobycie kolejnych osiągnięć. Może to być dobry sposób na rywalizację pomiędzy rodzeństwem a tym samym właściwe zadbanie o zęby. Tego rodzaju urządzenie, z pomocą pożyczki online, możecie kupić w sklepach AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *