Jak wybrać zabawki sprzyjające rozwojowi dziecka?

Asortyment zabawek dziecięcych, jaki znajdziemy w sklepach, jest ogromny. Nic więc dziwnego, że wiele osób szukając odpowiedniej zabawki dla dziecka, nie ma pojęcia, jaką zabawkę wybrać.

W sklepach znajdziemy wiele kolorowych zabawek, często świecących i grających jednocześnie. Czy tego rodzaju zabawki to najlepszy wybór dla naszych dzieci?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Dlaczego drewniane zabawki to najlepszy wybór na prezent dla dziecka?
  • Na czym polega terapia SI?
  • Czy zabawka Little Dutch to zawsze dobry pomysł na prezent?
  • Czy zabawki wykonywane z drewna posiadają odpowiednie atesty i są bezpieczne dla dzieci?
  • Gdzie kupimy drewniane zabawki w dobrej cenie?

Zabawki najczęściej kupujemy na prezent dla własnego dziecka czy dla dzieci innych członków naszej rodziny. Kupno zabawki nie nastręcza nam trudności, jeśli znamy preferencje dziecka lub wiemy o czym marzy. Czy jednak istnieją zabawki, które zadowolą każde dziecko i ssą bezpieczne zarówno dla dziecka jak i dla środowiska? Co ważne zabawki z drewna są czymś więcej niż tylko przedmiotami do zabawy. Część z nich to zabawki sensoryczne pomagające w tzw. terapii sensorycznej u małych dzieci głownie w wieku przedszkolnym.

Poznaj zabawki sensoryczne zabawki do krojenia

Zabawki sensoryczne to doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Tego rodzaju zabawki pomagają w procesie prawidłowego rozwoju dziecka. Dzięki dobrze dobranym zabawkom maluch trenuje nowe umiejętności i uczy się poprzez zabawę. Używając na przykład zabawki do krojenia dziecko nie tylko ćwiczy i usprawnia zdolności manualne, ale także pracuje nad swoją wyobraźnią. Warto, aby takie drewniane zabawki znalazły się w koszu z zabawkami w domu każdego malucha. Poza tym, że drewniane zabawki są bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka, to jeszcze są wykonane z naturalnego tworzywa. Drewno jest też miłe w dotyku no i jest materiałem prosto z natury. Eko zabawki są zatem nie tylko praktyczne, ale również przyjazne środowisku.

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni czy drewniana zabawka to dobry pomysł na podarunek dla małego dziecka, to do dyspozycji mamy jeszcze wiele opcji. Jedną z nich są kolorowe i przyciągające wzrok lampki do pokoju dziecięcego.

Drewniane zabawki takie jak drewniane warzywa to świetny pomysł na prezent dla dziecka

Drewniane zabawki to nie tylko akcesoria do krojenia czy drewniane owoce. Wśród asortymentu sklepowego znajdziemy także akcesoria do gotowania takie jak drewniana kuchenka, drewniane sztućce czy drewniane talerze. W sklepach dostępne są także domki czy wózki z drewna. Z drewna produkowane są także różnego typu łamigłówki czy układanki takie jak te tutaj: https://sklep.raczkujemy.pl/zabawki-sensoryczne .

Drewniane zabawki wykorzystywane są także z wielkim powodzeniem w terapii SI. Terapia sensoryczna, bo o niej mowa, dotyczy poprawienia sprawności ruchowej dziecka oraz koordynacji. Terapią SI są obejmowane dzieci, które nie są tak sprawne jak inne, w wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że sa to dzieci, które potykają się o własne nogo. Chodzi między innymi o odpowiednie poczucie równowagi czy sprawność manualną. Zabawki sensoryczne mają pomóc dziecku w poprawie funkcji motorycznych.

Zabawki sensoryczne nie tylko do terapii sensorycznej kupimy bez trudu przez Internet. Szeroki wybór zabawek drewnianych do terapii SI pozwala na zapewnienie dziecku maksymalnej ilości koniecznych akcesoriów do zabawy i prawidłowego przebiegu procesu leczenia. Terapia poprzez zabawę jest dla kilkuletniego dziecka najbardziej efuzywna. Ćwicząc i poprawiając sprawność fizyczna w trakcie krojenia drewnianych owoców dziecko nawet nie zdaje sobie sprawę z tego, że poprawia swoje umiejętności. Po prostu świetnie się bawi.

Zabawki z drewna są nieco droższe od zabawek z plastiku. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że są wykonane z materiału pochodzenia naturalnego i są niemal niezniszczalne. Dodatkowo malowane są barwnikami dostosowanymi do wymogów i atestów dopuszczających produkty do kontaktu z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *