Czym się kierować przy zakupie krzesełka do karmienia dla dziecka?

Gdy tylko dziecko zacznie jeść, rozpoczyna się poszukiwanie odpowiedniego krzesełka do karmienia. Możesz przeczytać tutaj, na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesełka do karmienia i jak znaleźć to najodpowiedniejsze dla Twojego malucha.

Kiedy zacząć sadzać dziecko na krzesełku do karmienia?

Zasadniczo należy sadzać dziecko tylko wtedy, gdy potrafi już samo pewnie siedzieć. Oczywiście nie ma nic złego w wcześniejszym nakarmieniu dziecka w foteliku lub leżaczku. Istnieją również wysokie krzesełka, które posiadają adapter do fotelika dla dziecka.

Jakie krzesełko kupić i na co zwrócić uwagę?

Materiał – krzesełka do karmienia wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. W każdym razie powierzchnia powinna być gładka, wytrzymała i łatwa do czyszczenia. Krzesełko do karmienia powinno być również solidnie wykonane, aby nie wystawały z niego żadne ostre drzazgi.

Bezpieczeństwo – Krzesełko musi być stabilne, nie może się przewracać, kiedy dziecko pochyla się lub wspina z krawędzi. Ponadto należy zadbać o to, aby dziecko nie mogło się wyślizgnąć. Z reguły wysokie krzesełka mają więc pośrodku pasek lub drążek zabezpieczający. Mniejsze dzieci zawsze powinny być zabezpieczone 3-punktową lub jeszcze lepiej 5-punktową uprzężą. Nigdy nie zostawiaj maluchów bez pasków, nawet na krótką chwilę. To, czy krzesełko do karmienia jest następnie używane bez pasów lub wsporników i przekształcane w „normalne” krzesełko, zależy od rozwoju dziecka. Jednak w wieku około 2,5 roku większość z nich potrafi usiąść na krzesełku bez akcesoriów.

Komfort siedzenia – Rozmiar krzesełka do karmienia powinien pasować do wielkości dziecka.

Waga – Lekkie krzesełka do karmienia na pierwszy rzut oka wydają się bardzo praktyczne. Sprawdzają się, gdy podróżujesz lub musisz je przenosić kilka razy dziennie z powodu braku miejsca. Jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa ciężkie krzesełko do karmienia są lepsze, ponieważ zwłaszcza gdy dzieci wychylają się na boki z krzesła, na krzesło działają ogromne siły.

Cena – Cena jest oczywiście ważnym kryterium przy zakupie krzesełka do karmienia. Niektóre krzesełka do karmienia kosztują 500 zł i więcej, ale są też dobre modele za około 200 zł.

Myślę, że tym krótkim artykułem przybliżyliśmy Wam najważniejsze aspekty na które musicie zwrócić uwagę przed zakupem krzesełka do karmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *