Jaką wanienkę dla dziecka wybrać?

Małe dzieci nie mają jeszcze tak dobrze wykształconego układu odpornościowego i zadaniem rodziców jest dołożyć wszelkich starań, aby nie narazić ich na choroby. Dbanie o właściwą higienę naszego maluszka stanowi istotną kwestię. W ten sposób możemy uchronić swoje pociechy przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Najwygodniejszym wyjściem jest kąpanie dziecka w wanience.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar wanienki?

Jeśli chodzi o wybór wanienki dla niemowlęcia, powinna ona być bardzo mała, tak abyśmy mogli uniknąć dostania się wody do jego nie zagojonego jeszcze pępuszka. Ponadto, jej rozmiar musi nam ułatwić trzymanie głowy dziecka nad powierzchnią wody. Dla maluszków od 6 miesiąca życia możemy zdecydować się na kupno większej wanienki.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Na pewno nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu, z jakiego materiału została wykonana wanienka. Powinna posiadać wszelkie atesty zdrowotne, musi być hipoalergiczna. Jeśli chodzi o kształt, najczęściej wanienki są podłużne, ale na rynku dostępne są także wanienki w różnych ciekawych kształtach. Dobry pomysłem okazują się wanienki z wbudowanym termometrem, aby rodzice mogli mieć pewność, że ich dziecko kąpie się w wodzie o odpowiedniej dla niego temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *