Wkładka, organizer – jakie dodatki do wózka spacerowego warto kupić?

Zakup spacerówki to tylko początek wyposażenia wózka dziecięcego. Przygotowując się do wspólnych spacerów z maluchem, warto kupić także wkładkę do wózka. Przyda się z pewnością także organizer, dzięki któremu łatwo spakujesz wszystkie niezbędne akcesoria. 

  1. Wkładka do wózka – na co zwrócić uwagę?
  2. Czy warto kupić organizer do wózka?

Wkładka do wózka – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrana wkładka do wózka to podstawa. Przede wszystkim przy wyborze wkładki musisz upewnić się, że jest ona dostosowana do siedziska konkretnego typu spacerówki. Tylko w ten sposób zapewnisz maluchowi wysoki komfort. Jeśli kupiłeś nietypowy, rzadko spotykany na polskim rynku wózek, zawsze możesz zamówić produkt na wymiar. Pamiętaj, że do dopasowanie do wózka to podstawa, inaczej cały zakup niewiele będzie wart. Wielu rodziców ceni sobie wkładki wykonywane ręcznie z wysokogatunkowych materiałów. Bardzo ciekawą propozycje stanowi na przykład polar minky, który oprócz absolutnie uroczej stylistyki wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wiele osób doceni także to, że jest odporny na zagniecenia. Wybierając materiał na wkładkę, trzeba pamietać, że musi on cechować się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza. Na lato można wybrać wkładkę ze specjalną, poliestrową siatką dystansową zapewniającą wyjątkową cyrkulację powietrza.

Nie bez znaczenia przy wyborze wkładki do wózka jest jej trwałość. Warto sprawdzić, czy ma obszyte otworzy na pasy. Plusem z pewnością będzie także możliwość prania jej w pralce. Znaczenie ma także kwestia amortyzacji i miękkości. Dobrym rozwiązaniem jest więc poduszka w kształcie motylka, która zapewnia prawidłowy rozwój czaszki, a dodatkowo amortyzuje maleństwo. Ciekawe propozycje znajdziesz np. na https://smyklove.pl/

Czy warto kupić organizer do wózka?

O ile wkładkę kupujesz z myślą o maluchu, o tyle organizer do wózka wybierasz z myślą o sobie. Trzeba bowiem przyznać, że każda wyprawa z maluchem, nawet krótka, wymaga od mamy, taty lub innego opiekuna przygotowania się właściwie na każdy scenariusz. W wózku musi się więc znaleźć miejsc na pieluszkę, butelkę, smoczek, zabawkę, zapasowe ubranko. Do tego gdzieś trzeba pomieścić drobiazgi dorosłego takie, jak portfel, telefon, klucze do domu. Organizer do wózka pozwala to wszystko nie tylko sprawnie pomieścić, ale i utrzymać porządek. Jest to więc bardzo praktyczny element wyposażenia, który przydatny jest w bardzo wielu sytuacjach. Warto wybierać organizery z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Dobrze, aby materiał był także wodoodporny. Powinno się go łatwo czyścić. Ważny jest także wewnętrzny podział, praktyczne są co najmniej dwie kieszenie, które ułatwiają podział akcesoriów i zachowanie porządku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *