Jakie nosidełko dla dziecka wybrać?

Wiosna oraz lato, a także wczesna jesień, kiedy na zewnątrz panuje przyjemna aura, to czas wycieczek pieszych. Rodzice są wniebowzięci, mogąc zabrać ze sobą swoje pociechy. Jednak nie wszędzie można wejść z wózkiem; gotowym rozwiązaniem są nosidełka. Dzięki nim, możliwe stają się nawet spacery po górach i wspólne zdobywanie szczytów, wraz z małym dzieckiem.

O czym należy pamiętać przy wyborze nosidełka dla naszej pociechy?

Nosidełka przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już swobodnie siadać. Jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę z niemowlakiem, powinniśmy zdecydować się na tkaną chustę. Zapewni ona wygodę oraz bezpieczeństwo naszemu maluszkowi.

Rodzaje nosidełek

Na rynku możemy spotkać się z nosidełkami z panelem usztywnianym bądź miękkim (bez jakiegokolwiek wypełnienia), a także z wąskim czy szerokim panelem. Powinniśmy zdecydować się na takie z szerokim oraz miękkim panelem, gdyż naszemu dziecku będzie wówczas wygodniej. Ponadto, dobre nosidełko musi posiadać podparcie dla ud maluszka. Pozwala to uniknąć przyszłych zwyrodnień jego stawów biodrowych.

Jeśli chodzi o sposób noszenia dziecka w nosidełku, muszą być one skierowane brzuszkiem do naszej klatki piersiowej albo naszych pleców.

Jakie nosidełko dla dziecka wybrać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *